Walczyliśmy w 18° Bologna International Tournament

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 07 kwiecień 2019
Odsłony: 1187

Dzięki sponsorom: Majcher Team Luxury Garage i Rakot zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów mogli udać się do Włoch, aby wziąć udział w 18° Bologna International Tournament w kajak polo.
Nasze drużyny wystąpiły w dwóch Dywizjach. W Dywizji I grali seniorzy, a w II seniorki, chociaż to określenie do naszej drużyny niespecjalnie pasuje.
Seniorzy grali w składzie: Łukasz Pilarz, Mateusz Jonkisz, Dawid Wizner, Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Arkadiusz Pilarz i Miklos Kiss.
Drużynę dziewczyn tworzyły: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Hanna Sojka i Sandra Pilarz.

THURGAUER WF UKS SET MEN  1 – 5

Mecz dziewczyn CUS Udine – UKS Set był walką o trzecie miejsce w Turnieju. Początkowo szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę, dopiero od stanu 5:5 nasze dziewczyny zaczęły zdobywać większą przewagę i mecz zakończyły zwycięstwem 11:6. Brawo!!!
Mężczyźni również walczyli o trzecie miejsce i o brązowy kruszec toczyli boje z Thurgauer WF (Szwajcaria). Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli nasi zawodnicy, drugą i trzecią również, ostatecznie wygraliśmy 5:1 i mężczyźni także stanęli na podium. Brawo!!!
W Dywizji męskiej uczestniczyło 16 drużyn, w żeńskiej 9 zespołów.
Wcześniej, bo w dniach 23 – 24 marca UKS Set Kaniów brał udział w 2019 Open Alytus City Canoe Polo Championship. Wystawiliśmy tylko jedną drużynę, w bardzo odważnym składzie, bo Borys Zubczewski, Kordian Kupczak, Mateusz Jonkisz, Hania Sojka i Domika Sojka grali w I Dywizji przeciwko seniorom. I trzeba pochwalić ich postawę, bo chociaż zajęli 7 miejsce to walczyli jak równy z równym, a przecież trudno porównywać siłę i wytrwałość uczennicy szkoły podstawowej z dorosłym mężczyzną.