W Turnieju Przyjaźni w Zurychu czwarte miejsce

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 03 luty 2019
Odsłony: 1780
51143425 2339484672941657 9118087364634214400 nBez tytuu 4Bez tytuu 3Bez tytuu 2Tydzień temu walczyli z powodzeniem w Lignano we Włoszech, w weekend 02 – 03 lutego uczestniczyli w szwajcarskim Zurychu w Zurich Friendship Tournament (Turniej Przyjaźni).
Wyjechali w piątek, 1 lutego, a swój pierwszy mecz rozegrali w sobotę o godzinie 12:45 z Rothe Mühle Essen i przegrali 2:6, a bramki dla UKS Set Kaniów, bo to o naszych kajak polistach mowa, zdobyli Dawid Wizner i Arkadiusz Pilarz.
W drugim meczu grupowym UKS Set pokonał Strasbourg 10:8, a łupem bramkowym podzielili się: Dawid Wizner – 3, Arkadiusz Pilarz – 3, Łukasz Pilarz – 2, Kordian Kupczak i Sandro Nussler.
Mimo że był to Turniej Przyjaźni to na boisku toczyła się zażarta walka, bitwa o każdą piłkę, co szczególnie było widać w mecz z francuskim Strasbourg oraz w kolejnych – dwukrotnie z Michiel de Ruyter (Holandia) – raz w sobotę, zakończonym remisem 5:5 i w niedzielę o godz. 8:30 decydującym o wejściu do półfinału i wygranym 4:3. W sobotnim bramki zdobyli: Arkadiusz Pilarz - 2, Kordian Kupczak, Damian Nussler, Sandro Nussler, a w niedzielnym Kordian Kupczak – 2, Arkadiusz Pilarz i złotą bramkę w dogrywce Dawid Wizner. Raz zawodnicy UKS Set wychodzili na prowadzenie, raz przeciwnicy, przez większość czasu we wszystkich tych meczach wynik oscylował wokół remisu, ostatecznie do półfinału awansowała nasza drużyna.

W półfinale przyszło się zmierzyć z drużyną Robden & Friends i mimo ogromnego zaangażowania zawodników UKS Set do finału awansowali byli i aktualni zawodnicy kadry Niemiec reprezentujący drużynę Robden & Friends.
O godzinie 14:30 w meczu o trzecie miejsce zawodnicy UKS Set stanęli naprzeciwko holenderskiego Deventer. I znów walka toczyła się o każdy metr boiska, o każdą piłkę, trzeszczały kajaki i wiosła, niestety, więcej szczęścia mieli w tym pojedynku Holendrzy i wygrali 5:4. Dla naszych barw bramki zdobyli: Dawid Wizner - 2, Kordian Kupczak i Łukasz Pilarz.
Wyjazd na ten prestiżowy turniej ponownie doszedł do skutku dzięki finansowemu wsparciu Związku Zawodowego KADRA przy PG Silesia, za co Zarządowi Związku z przewodniczącym Tomaszem Szpyrką należą się ogromne podziękowania, a usługę transportową świadczył "Busik". Dumą napawało naszych zawodników, kiedy w głośnikach pojawiała się nazwa klubu i miejscowości Kaniów z Polski. To kolejny przykład promowania przez UKS Set Kaniów swojej „małej Ojczyzny”, a reprezentowali UKS Set zawodnicy: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Kordian Kupczak, Dawid Wizner, Jakub Cebula, Mateusz Jonkisz i gościnnie Sandro Nussler i Damian Nussler.
Należy dodać, że w Turnieju wystąpiło 14 drużyn, w tym reprezentacja Szwajcarii U-21 oraz najlepsze kluby zachodniej Europy uczestniczące w regularnych ligowych rozgrywkach w swoich krajach. Tym większe więc gratulacje dla naszej drużyny, która w stosunku do ubiegłego roku poczyniła spory progres, ponieważ w 2018 roku zajęła 9 miejsce, a teraz otarła się o podium. Zwyciężyli w Zurich Friendship Tournament pogromcy UKS Set Kaniów z półfinału, Robden & Friends.
P.S.Zdjęcia kiepskiej jakości, ponieważ wykonane jako zrzuty ekranu w czasie transmisji meczów na youtube.