Pierwsze koty za płoty - Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, I edycja Pucharu Polski - Leśna

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 06 maj 2024
Odsłony: 51

Lena 2024Lena 1 2024Lena 2 2024Lena 3 2024Lena 4 2024Lena 5 2024Lena 6 2024

W międzynarodowej obsadzie odbyła się w dniach 05 – 06 maja w Leśnej I edycja Pucharu Polski’2024 w Kajak Polo. Udział wzięły 33 drużyny z 5 krajów: Polski, Czech, Litwy, Finlandii i Węgier w 4 kategoriach wiekowych, w sumie 230 zawodniczek i zawodników. Najliczniej reprezentowana była I Dywizja, gdzie wystąpiło 13 drużyn. Dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 84 meczów.
W meczu finałowym seniorzy UKS Set Kaniów w I Dywizji przegrali z Powiślem A 2:4. Trzecie miejsce zajął Team Poznań.
W II Dywizji młoda drużyna UKS Set Kaniów złożona z samych dziewcząt rywalizowała z juniorami i spisała się doskonale, zajmując 3 miejsce. Wygrało MOSW Choszczno zwyciężając w meczu finałowym Powiśle Warszawa.
W kategorii młodzików – III Dywizja nasza drużyna zajęła 4 miejsce. 1-Alytus SRC Litwa, 2. MOSW Choszczno, 3. LUKS Kwisa Leśna.
Składy poszczególnych zespołów:

Dywizja I – UKS Set Kaniów A: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Jerry Mansner, Karolis Latauskas.
Dywizja I – UKS Set B: Dawid Cebula, Kamil Król, Jakub Witkowski, Bartłomiej Ryba, Przemysław Gruszka, Matas Malisauskas.
Dywizja II – UKS Set Kaniów IID: Ilona Kupczak, Paulina Jakubowska, Maja Pyjas, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Martyna Podgórska, Roksana Głombek.
Dywizja III - UKS Set Kaniów IIID: Mateusz Borlicki, Adam Sołdra, Robert Sołdra, Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Kacper Gandor.
Ponadto w Kadrze Polski U17- II Dywizja - występowali: Sebastian Szafarczyk i Maksymilian Borlicki, a w
Dywizji I – drużyna Merimelojat – Wojciech Szafarczyk.
Zawodniczki i zawodnicy UKS Set byli również znakomitymi strzelcami.
Dywizja I – 1. Karolis Latauskas – 19 bramek, 2. Paweł Michalec – 11, 4. Wojciech Szafarczyk – 10.
Dywizja II – 6. Hanna Sojka - 11, 7. Maja Pyjas – 10.
Dywizja III – 8. Mateusz Borlicki – 8.
Karolis Latauskas – pochodzący z Litwy zawodnik UKS Set Kaniów został wybrany najlepszym zagranicznym zawodnikiem Turnieju.