Zwycięstwo w Panda Cup, drugie i trzecie miejsce wśród seniorów, drugie miejsce młodzików – zdobycze UKS Set Kaniów w II Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo o Puchar Wójta Gminy Bestwina

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 wrzesień 2023
Odsłony: 498
26 drużyn w trzech Dywizjach i w Panda Cup wzięło udział w Finale Pucharu Polski oraz II Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Bestwina w Kajak Polo w dniach 23 – 24 września 2023 roku, które odbyły się w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Dla wyłonienia zwycięzców w poszczególnych grupach i w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski konieczne było rozegranie 71 meczów. Oprócz drużyn polskich wystąpiły ekipy z Czech, Litwy i Węgier. Zdjęcia z Turnieju TUTAJ
W sobotę pogoda nie rozpieszczała uczestników, padało cały dzień, bywało, że ulewa była bardzo intensywna, na szczęście niedziela okazała się łaskawsza i nawet na czas dekoracji zaświeciło słońce.
W czasie zawodów odwiedzili zawodników goście: prezes Polskiego Związku Kajakowego, Grzegorz Kotowicz, były prezes Śląskiego Związku Kajakowego, przyjaciel UKS Set Kaniów, Czesław Górka, wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski i sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala. Nad przebiegiem turnieju czuwała prezes, Halina Błaszkiewicz, sędzią głównym zawodów był Dariusz Pilarz, obsługę techniczną systemu rozgrywek zapewnił Krystian Dudzik.
W najmłodszej grupie, Panda Cup zwyciężyli gospodarze, zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów pokonując UKS Kanu Katowice. Drużyna gospodarzy wystąpiła w składzie: Joanna Szafarczyk (najlepsza snajperka w tej grupie – 13 bramek), Mateusz Borlicki, Natan Pilarz, Jan Buchacz, Szymon Wolski (wypożyczenie z LUKS Kwisa Leśna) i Natalia Dyduch.
W finale III Dywizji spotkały się drużyny UKS Set Kaniów i Kanu Katowice. W fazie grupowej UKS Set wygrał 3:2, ale finał to finał. Tutaj walka była bardzo zacięta i ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęło Kanu Katowice, UKS Set w składzie: Joanna Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk (11 bramek), Kaja Gruszka, Roksana Głombek, Kacper Gandor, Adam Mirecki, Mateusz Borlicki, Kevin Wolski (wypożyczenie z LUKS Kwisa Leśna) zajął drugie miejsce.
W II Dywizji gospodarze nie mieli przedstawiciela, a najlepszą drużyną okazało się MOSW Choszczno.
W I Dywizji w jednym z półfinałów spotkały się dwie drużyny UKS SET, więc wiadomym było, że jedna z nich walczyć będzie o złoto, a druga o brąz. Lepszy okazał się Set A w składzie: Miklos Timar, Razmus Peter – Zens, Bartłomiej Dawidek, Jerry Mansner, Paweł Michalec, Miszi Timar, Karolis Latauskas (17 zdobytych bramek), Arkadiusz Pilarz i to on spotkał się w finale z KS Powiśle Warszawa. Niestety, mecz ten zakończył się porażką UKS Set A 5:4 i drużyna ta zajęła drugie miejsce, ale na podium w tej Dywizji mieliśmy dwa zespoły, bo UKS Set B wygrał z Trakai z Litwy 5:3 i zajął trzecie miejsce. Występował w składzie: Hanna Sojka, Bartłomiej Ryba, Jakub Witkowski (9 bramek), Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Kordian Kupczak, Kamil Król, Krystian Dudzik i Tomasz Kabut.
Komisja Kajak Polo Polskiego Związku Kajakowego wręczyła specjalne podziękowania sponsorom Pucharu: Tadeuszowi Kudlikowi i Ireneuszowi Pracharczykowi za nieoceniony wkład w rozwój kajak polo.
Puchary za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski’2023 zdobyli: Dywizja I – Powiśle Warszawa, Dywizja II – KTW Kalisz (pierwsze zwycięstwo w 30-letniej historii klubu), Dywizja III – UKS Kanu Katowice.
Dariusz Pilarz wyróżnił ponadto trzy drużyny kobiece: MOSW Choszczno D w Dywizji III, Kanu Katowice B i MOSW Choszczno B w Dywizji II.
I Dywizja: 1. Powiśle Warszawa, 2. UKS Set Kaniów A, 3. UKS Set kaniów B
II Dywizja: 1. MOSW Choszczno 2. AVSK Trakai (Litwa) 3. KTW Kalisz
III Dywizja: 1. Kanu Katowice 2. UKS „Set” Kaniów 3. Powiśle Warszawa
Panda Cup: 1. UKS Set Kaniów, 2. UKS Kanu Katowice