Dwa pierwsze i dwa trzecie miejsca w Pucharze Polski w kajak polo

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 03 lipiec 2023
Odsłony: 306

Panda KPanda I M 1Panda I MDywizja I M IDywizja II M IIIDywizja II KDywizja III M IIIPierwszy weekend lipca już na stałe wpisał się w sportowy kalendarz Katowic i oznaczał emocje związane z Międzynarodowym Turniejem Kajak Polo i Pucharem Polski. W tym roku była to II edycja Pucharu Polski.
Rywalizacja, jak zwykle, trwała dwa dni a do walki przystąpiły zawodniczki i zawodnicy z najlepszych klubów w Polsce, a także z Czech, Litwy i Węgier.
Pierwsza edycja Pucharu Polski odbyła się na początku maja w Leśnej, więc do Katowic przyjechały drużyny broniące swych miejsc w tabeli, ale także takie, które w Leśnej wypadły poniżej oczekiwań i w Katowicach chciały pokazać na co je stać.
UKS Set Kaniów wystawił 5 drużyn – dwie w Dywizji I i po jednej w II i III Dywizji oraz w Panda Cup. A w sumie w tych rozgrywkach udział wzięły 33 drużyny i rozegrano 94 mecze.
Znakomicie spisali się nasi najmłodsi adepci kajak polo w Panda Cup w składzie: Robert Sołdra, Joanna Szafarczyk, Mateusz Borlicki, Natan Pilarz i Jan Buchasz zajmując pierwsze miejsce po zwycięstwie w finale 8:7 nad MOSW Choszczno. Na dodatek Robert Sołdra został najlepszym strzelcem z 27 bramkami na koncie.

Również 1 miejsce zajęli nasi seniorzy w Dywizji I pokonując w finale KS Powiśle 6:5, a królem strzelców został występujący w barwach UKS Set Karolis Latauskas z Litwy (12 bramek). Nasi mistrzowie występowali w składzie: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Paweł Michalec, Bartłomiej Dawidek, Karolis Latauskas, Miklos Timar i Mihaly Timar.
Druga drużyna w składzie: Jakub Witkowski, Kamil Król, Kordian Kupczak, Dawid Cebula i Bartłomiej Ryba zajęła 6 miejsce po wygranej z MOSW Choszczno A 3:2.
W II Dywizji drużyna w składzie: Hania Sojka, Maja Pyjas, Roksana Głombek, Amelia Ewiak, Maksymilan Borlicki, Wojciech Szafarczyk i Przemysław Gruszka (10 bramek) zajęła 3 miejsce pokonując MOSW Choszczno C 3:2.
W III Dywizji również nasza drużyna młodzików zajęła 3 miejsce pokonując Czech U15 5:4. Występowała w składzie: Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Sebastian Szafarczyk (9 bramek), Adam Sołdra, Robert Sołdra i Kacper Gandor.
Należy zaznaczyć, że Sebastian Szafarczyk i Maksymilian Borlicki grali dodatkowo w reprezentacji Polski U16, która występowała w II Dywizji i rywalizowała ze znacznie starszymi zawodniczkami i zawodnikami.