Informacje z występów zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 02 wrzesień 2020
Odsłony: 1142
Hania 1Hania 2Zlote PucharW tym roku z uwagi na pandemię odwołana została wiekszość zawodów kajak polo. Dopiero w lipcu i sierpniu UKS Set Kaniów wziął udział w pierwszych zawodach. O lipcowych występach była już informacja, poniżej informacje z sierpniowych występów:
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w górskim slalomie kajakowym Drzewica w dniach 1-2.08.2020 w Drzewicy
- Po raz II w tej dyscyplinie startowała nasza najlepsza juniorka młodsza w dyscyplinie kajak polo Hania Sojka - spisała się rewelacyjnie zajmując IV miejsce w finale wśród najlepszych "góralek". Jesteśmy bardzo dumni z występu Hani, ponieważ swoimi występami przysparza również punktów dla województwa śląskiego w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży.
Tydzień później, w dniach 8 - 9.08. 2020 r. w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajak polo. Nasze zawodniczki: Dominika Sojka i Monika Pacyga wzmacniając drużynę KTW Kalisz zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek, natomiast nasze wspaniałe juniorki młodsze zdobyły dla UKS SET Kaniów brązowy medal w swojej kategorii. Ogromna w tym zasługa Hani Sojki, Justyny Gąsiorek, Mai Pyjas, Ilony Kupczak i Klaudii Mikołajczyk.
Dziękujemy trenerowi Bartłomiejowi Dawidkowi za przygotowanie i sukcesy tych wspaniałych dziewcząt.
W dniach 14 - 16.08.2020 r. w Kaliszu odbył się Międzynarodowy Turniej i Finał Pucharu Polski 2020 w kajak polo.
Tak się złożyło w tym roku, że tylko odbył się jeden Puchar Polski i od razu finał. Startowali mężczyźni i kobiety oraz młodzicy (drużyna mieszana). Drużyna mężczyzn zajęła IV miejsce, kobiety po raz siódmy zdobyły Puchar Polski, a młodzicy również zajęli IV miejsce przegrywając o medal z drużyną Pragi. Dominika Sojka w drużynie seniorek została wybrana najlepszą zawodniczką Turnieju.
Składy naszych drużyn:
seniorzy: Pilarz Łukasz, Pilarz Arkadiusz, Zubczewski Borys, Dawidek Bartłomiej, Ryba Bartłomiej.
Kobiety: Pilarz Sandra, Sachmerda Klaudia, Sojka Dominika, Sojka Hania, Pacyga Monika, Młodzicy: Wojciech Szafarczyk, Gruszka Przemysław, Adam Mirecki, Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Mikołajczyk Klaudia, Szymon Machalica.
Już za dwa dni wyjazd na Mistrzostwa Polski Seniorów i I Mistrzostwa Polski Młodzików w Leśnej (05 – 06. września). Jedziemy w składzie 29 – osobowym, mamy 2 drużyny mężczyzn, 1 drużynę kobiet i 1 drużynę mieszaną młodzików (dziewczyny i chłopcy).