III edycja Pucharu Polski, srebro w Panda Cup

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 14 lipiec 2019
Odsłony: 1509

PCup KaliszPanda Cup KaliszW dniach 6 – 7 lipca odbyły się w Kaliszu Międzynarodowe Mistrzostwa Kalisza i III. Edycja Pucharu Polski w Kajak Polo. Wzięło w nich 16 klubów z Litwy, Rosji, Chin i Polski. Startowało około 35 zespołów, rozegrano ponad 60 meczów.
Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów wystawił w nich dwie drużyny: seniorów – w I Dywizji i dzieci w Turnieju Panda Cup.
Skład seniorów był mieszany, wystąpiły bowiem w tej drużynie dwie zawodniczki: Hanna Sojka i Dominika Sojka, a wraz z nimi Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek i Tomasz Kabut. Nasza drużyna zajęła V miejsce, ale należą się jej słowa najwyższego uznania, ponieważ za przeciwników miała również sędziów, co spotykało się wśród widzów ze sporym niezrozumieniem.
Doskonale wypadły dzieci w Turnieju Panda Cup zajmując drugie miejsce, a w finale uległy tylko MOSW Choszczno. Srebrne medale zdobyli: Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Klaudia Mikołaczyk, Emilia Piesiur i Szymon Machalica. Brawo!!!