Udane zakończenie sezonu najmłodszych kajak polistów

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 09 wrzesień 2018
Odsłony: 558
 pull-leftJedni mówili, że to za sprawą Dożynek Gminnych, drudzy, że to dlatego, że w czasie wakacji dzieci były grzeczne, tak czy owak pogoda w czasie Międzywojewódzkiego Turnieju Młodzików oraz Turnieju Dzieci o Puchar Wójta w Kajak Polo była znakomita i sprzyjała zarówno tym, którzy obchodzili święto plonów, jak i tym, którzy walczyli na wodzie o swoje trofea.
W niedzielę, 9 września, w Ośrodku Rekreacji i Sportów w Kaniowie, popularnym Secie lub też jak kto woli „na żwirowni” odbyły się: Międzywojewódzki Turniej Młodzików w Kajak Polo oraz Turniej Dzieci o Puchar Wójta Gminy Bestwina w Kajak Polo. Rywalizacja w kategorii młodzików odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców, dzieci walczyły w jednej grupie, drużyny składały się z dziewcząt i chłopców. Więcej zdjęć TUTAJ
Puchar wójta z rąk fundatora, Artura Beniowskiego, odebrała drużyna UKS Set Kaniów w składzie: Sebastian Szafarczyk, Bartosz Kleczek, Maja Pyjas – kapitan drużyny, Kaja Gruszka, Piesiur Emilia, Gabriel Dendys i Joanna Szafarczyk (trener Katarzyna Pilarz).
Nasz dzieciaki nie przegrały żadnego meczu.
Drugie miejsce przypadło UKS Kanu Katowice, trener Maciej Śmiechowski: Michał Drążek, Kamil Drążek, Szymon Knapik, Kajetan Stromczyński, Ula Witoszek i Łucja Witaszek.
Brązowe medali odebrali reprezentanci MKS Czechowice-Dziedzice, podopieczni trenera Dawida Konopki i Magdaleny Żaczek: Kacper Byrdek, Jagoda Firganek, Dawid Kluka, Patryk Stanoch i Bartosz Witoszek.
Wśród młodziczek również najlepsze okazały się zawodniczki UKS Set Kaniów odprawiając w każdym meczu swoje przeciwniczki ze sporym bagażem bramek. Nie ma co się dziwić, ponieważ nazwiska Hani Sojki, Anety Kóski czy Estery Janeczko znane są kibicom kajak polo od kilku już lat i te dziewczyny stanowiąc trzon drużyny potrafią wraz z pozostałymi zawodniczkami prowadzić drużynę od zwycięstwa do zwycięstwa. Tak właśnie było w niedzielę, 9 września. Dopełnieniem wyżej wymienionych młodziczek UKS Set Kaniów były: Ilona Kupczak, Justyna Gąsiorek i Paulina Kozakiewicz.
Drugie miejsce przypadło podopiecznym Piotra Olszewskiego, drużynie Tanwi Księżpol a w jej skład wchodziły: Magdalena Ciosmak, Sandra Ćwikła, Łucja Pyda, Wiktoria Dolina i Amelia Ćwikła.
III miejsce WOPR Skierniewice: Julia Mikusek, Zofia Mikusek, Agata Kuś, Berenika Jędrycha, Julia Krakowiak, trener Maciej Juraś.
Wśród młodzików chłopakom UKS Set Kaniów już tak dobrze się nie powiodło, zajęli bowiem 4 miejsce. Ze złotymi medalami wyjechali z Kaniowa zawodnicy UKS Kanu Katowice, podopieczni Macieja Śmiechowskiego: Mateusz Kot, Kajetan Frączek, Nikodem Szymanowski, Artur Skóra, Sergiusz Mikuła, Aleksander Piwowar, Igor Królewicz i Adrian Domiański.
II miejsce – Tanew Księżpol: Paweł Pędziwiatr, Sebastian Gęborys, Kacper Paszko, Bartłomiej Wryszcz, Sebastian Stafisz i Nikodem Obszański.
III miejsce – LKK Drzewica: Ariel Kasiński, Bartłomiej Reguła, Jeremi Danielik, Maciej Gaprys, Jakub Białek i Szymon Kwaśniewski.
W ceremonii dekoracji uczestniczyli: wójt Artur Beniowski, prezes Śląskiego Związku Kajakowego Czesław Górka, prezes UKS Set Kaniów Halina Błaszkiewicz, wicemistrzynie świata U 21 Sandra Pilarz i Dominika Sojka.
Obsługę medyczną zapewnił Sławomir Sojka, nagłośnienie Jacek Gruszka, rolę spikera i fotoreportera pełnił Jerzy Zużałek a nad całością tradycyjnie czuwała prezes klubu Halina Błaszkiewicz z pomocą Dariusza i Katarzyny Pilarz, Bartłomieja Dawidka oraz starszych zawodników, którzy pełnili cały dzień funkcję sędziów.
Do góry