Dziewczyny lubią brąz, ale nasze wolą srebro

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 05 sierpień 2018
Odsłony: 1696

Tytułowe słowa pochodzą z ust Pani Iwony Sojki, Mamy Dominiki, najmłodszej reprezentanki Polski na Mistrzostwach Świata w Kajak Polo'2018.

Tuż po północy naszego czasu a w sobotę według czasu kanadyjskiego nasza reprezentacja U 21 kobiet zdobyła drugi raz z rzędu wicemistrzostwo Świata w Kajak Polo. Na drodze do złotego medalu ponownie stanęły Niemki i pokonały nasze zawodniczki 5:1. Trzon reprezentacji stanowiły zawodniczki UKS Set Kaniów: Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Klaudia Sachmerda - kapitan drużyna i Dominika Sojka, a dopełniały skład: Weronika Jasiukiewicz, Monika Kulas, Katarzyna Kalina, trenerem był Arkadiusz Pilarz.
Warto odnotować, że w klasyfikacji najlepszych strzelców Klaudia Sachmerda zajęła 3 miejsce z 19 trafieniami, tuż za nią Sandra Pilarz - 18 bramek i na miejscu  8 najmłodsza nasza zawodniczka, 16-letnia Dominika Sojka z 12 golami. Pierwsze miejsce zajęła BLINCOE Kate z Nowej Zelandii - 22 bramki.
Brawa i gratulacje!!!
W grupie seniorów walczących o miejsca 9 - 12 Polacy wygrali z Austrią 4:3 i w meczu o 9 miejsce zmierzyli się z Danią, ulegając tej drużynie 3:6. Kobiety walczyły o miejsce 17 z Argentyną i wygrały 1:10.
Bardzo dobrze wypadła męska drużyna U 21 z zawodnikami UKS Set w składzie: Jakubem Witkowskim Kordianem Kupczakiem i Dawidem Wiznerem zajmując 4 miejsce. W meczu o medal brązowy ulegli 1:6 Włochom, a honorowego gola zdobył Jakub Witkowski.
Brawo !!! Jest nadzieja na przyszłość!!!