Udany start w Mistrzostwach Europy - dzień pierwszy

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 24 sierpień 2017
Odsłony: 1750

Spośród zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów uczestniczą w nich: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominka Sojka, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak (U – 21 women), Jakub Witkowski, Dawid Wizner (U – 21 men) oraz Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz (men). Wraz z nimi w ekipie szkoleniowej są Dariusz i Katarzyna Pilarz.
Polskie drużyny rozpoczęły od zwycięstw. Najwcześniej, o godz. 8:40, na boisko wpłynęła drużyna męska U – 21 i pokonała Litwę 4:2 a jedną z bramek i pierwszą w tym meczu zdobył Jakub Witkowski.
O godz. 9:00 zagrali seniorzy i pokonali Austrię 8:4 a po jednej bramce zdobyli Łukasz i Arkadiusz Pilarz.
O godz. 10:00 swoją formę miały okazję sprawdzić nasze zawodniczki U - 21. Naprzeciw nich stanęły mistrzynie świata w tej kategorii wiekowej z ubiegłego roku, Niemki. Nasze zawodniczki przez cały mecz zachowywały zimną krew i wygrały 2:1 a bramki zdobyły nasze dziewczyny z UKS Set: Klaudia Sachmerda i najmłodsza w tej ekipie, Dominika Sojka. Tak trzymać!!!
Seniorki, bez zawodniczek UKS Set w składzie, rozpoczęły mecz o 11:20. Pokonały Danię 4:3. Tak więc 4 pierwsze mecze i każda drużyna wygrała!!!

W swoim drugim meczu męska U - 21 pokonała Belgię 5:3, dwie bramki zdobył Jakub Witkowski. Niestety, nie powiodło się w drugim meczu seniorom w meczu ze zwycięzcami tegorocznego World Games i Pucharu Europy, Niemcami. Ulegli im 9:1, jedyną bramkę zdobył Borys Zubczewski. Dziewczyny U - 21 pokonały Holandię 10:4 (Klaudia Sachmerda i Sandra Pilarz po 3 bramki, Dominika Sojka - 1. O godz. 15:20 w meczu U - 21 mężczyzn z Rosją padł remis 4:4, dwie bramki strzelił Jakub Witkowski. Seniorek pokonały Czeszki 8:5.

Tagi:#mistrzostwaeuropywkajakpolo #kajakpolo #canoepolo #setkaniow #europenachampionships