Spróbowali swych sił w kajakarstwie górskim

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 25 lipiec 2017
Odsłony: 638

W piątek, 21 lipca, od godziny 14 na górskiej rzece Kwisie przy odlewni Baworowo dzieci i młodzież zmagały się w slalomie w ramach dziesiątego Memoriału im. Irka Kielera. Rywalizacja weteranów odbyła się następnego dnia, w sobotę, 22 lipca, również od godziny 14.
W sobotę i w niedzielę od godzin rannych na miejskim basenie przy ulicy Polnej w Leśnej odbywały się mistrzostwa Polski weteranów w kajak polo oraz ogólnopolski turniej dzieci i młodzików w tej samej dyscyplinie sportu o Puchar Prezesa LUKS „Kwisa”.
UKS Set Kaniów wystawił swoje reprezentacje w kategorii dzieci i młodzików, a chętni wzięli również udział w slalomie, mimo iż dopiero na miejscu, w Leśnej, po raz pierwszy spróbowali swoich sił w tej dyscyplinie.
Młodzicy: Hanna Sojka, Estera Janeczko, Rafał Beniowski, Nikodem Mika, Miłosz Prymula zajęli IV miejsce w turnieju kajak polo.
Dzieci: Anna Beniowska, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek, Wojciech Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk wywalczyły II miejsce.  
Slalom dzieci: II miejsce -  Anna Beniowska, IV - Wojciech Szafarczyk. Wyróżnienie odebrał Sebastian Szafarczyk (8 lat) jako najmłodszy uczestnik.
Slalom młodzików: II miejsce - Hanna Sojka, IV - Rafał Beniowski.
Slalom  weteranów: Katarzyna Pilarz – IV miejsce.
Trzydniowym zawodom przyglądała się 12-osobowa reprezentacja Polski, która wybrała obiekty w Leśnej na ostatnie treningowe zgrupowanie przed The World Games Wrocław 2017, czyli Światowymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Kajakarze w barwach biało – czerwonych w kajak polo zagrają z sześcioma najlepszymi drużynami świata. Polacy wyjadą znad Kwisy do Wrocławia dopiero w środę, 26 lipca.

Do góry