Pierwsze zawody w 2014 roku za nami

Utworzono: 21 luty 2014
Odsłony: 1661

Sezon nie został jeszcze rozpoczęty, ale zawodnicy kajak polo w okresie przygotowawczym  spróbowali już swoich sił w międzynarodowym turnieju zimowym na Litwie, który odbył się w dniach 8-9.02.2014 r.
Brak środków finansowych w klubie nie pozwolił na udział większej ilości zawodników, toteż angażując własne środki finansowe rodziców zawodników i samych zawodników na turniej wyjechało 9 kajak polistów. Tym sposobem UKS Set Kaniów wystawił 2 drużyny: seniorów i juniorów.
W grupie seniorów startowali: Pilarz Łukasz, Zubczewski Borys, Bajerski Piotr oraz juniorzy: Ryba Bartłomiej i Wizner Dawid.
W grupie juniorów (połączone siły chłopców i dziewcząt) startowały: Pilarz Sandra, Sachmerda Klaudia, Ciupak Katarzyna, Pacyga Natalia ,Pacyga Monika.
Po bardzo zaciętych pojedynkach seniorzy przegrali w finale z drużyną Sank Petersurg 10:7 i zajęli ostatecznie 2 miejsce na 7 drużyn startujących, natomiast dziewczęta w grupie juniorów przegrały walkę o 1 miejsce 3:2 z VOSXOD NOVOGOROD. W tej kategorii startowało 12 drużyn .
Słowa uznania należą się szczególnie dziewczętom, które dzielnie dawały sobie radę z drużynami chłopców.
Należy podkreślić także ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników, którzy już pragną rywalizacji sportowej na otwartych akwenach.