UKS Set najlepszy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Kajak Polo

Utworzono: 25 wrzesień 2013
Odsłony: 1982

W niedzielę, 22 września, w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajak Polo.
Wzięło w nich udział 10 zespołów z województwa śląskiego i opolskiego.
Znakomicie spisały się nasze zespoły wygrywając wszystkie swoje mecze.
W finale młodziczek UKS Set Kaniów pokonał UKS 4 Katowice 10:3 a łupem bramkowym podzieliły się: Dominika Sojka – 5, Karolina Jonkisz – 2, Aleksandra Ciupak – 2 i Monika Pacyga.
Młodzicy UKS Set mieli w finale za przeciwników także młodzików z UKS 4 Katowice i także zaaplikowali im 10 bramek nie tracąc ani jednej. Karol Szary strzelił 5 bramek, Dawid Cebula – 3 i Igor Hałas – 2.
Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców I miejsca zajęły drużyny UKS Set Kaniów. Młodziczki występowały w składzie: Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Julia Sachmerda, Dominika Sojka, Karolina Jonkisz, Paulina Nawalany. Królem strzelców wśród dziewcząt została Dominika Sojka z 15 zdobytymi bramkami.
Młodzicy UKS Set Kaniów grali w składzie: Szary Karol, Jonkisz Mateusz, Witkowski Jakub, Hałas Igor, Cebula Dawid, Płaska Kamil, Silezin Jakub. Królem strzelców został Karol Szary zdobywając 23 bramki.
UKS 4 Katowice zajął drugie miejsce zarówno wśród dziewcząt, jaki i chłopców.
Na III miejscu wśród dziewcząt uplasował się UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, a wśród chłopców OTK Opole.
W punktacji drużynowej I miejsce zajął UKS Set Kaniów, II miejsce – UKS 4 Katowice, III miejsce przypadło ex equo UKS Olimpijczyk Nowe Chechło i OTK Opole. Kolejne miejsca zajęły: MKS Czechowice – Dziedzice i UKS Świerklaniec.
Sędzią głównym był Dariusz Pilarz, a sędzią meczowym Jakub Cymerman. Nagłośnienie zapewnił, jak zawsze niezawodny Jacek Gruszka, a opiekę medyczną Grupa Ratownictwa z Czechowic – Dziedzic.