Wieści z Pucharu Polski w Kajak Polo

Utworzono: 27 lipiec 2013
Odsłony: 2021

W ten weekend odbywają się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo w Poznaniu, a w dniach 20 - 21.07.2013r. w Kozienicach odbyła się III edycja Pucharu Polski w kajak polo. Zgodnie z przyjętym w UKS Set Kaniów planem szkoleniowym, udział wzięły w nim wszystkie drużyny, które startowały w poprzednich edycjach, tj. w I edycji w Kaniowie i w II edycji w Choszcznie.
III edycja obfitowała w dodatkowe zgłoszenia, szczególnie w najmłodszej kategorii, tj. w młodzikach, co spowodowało, że kilka drużyn nie zostało przyjętych do rozgrywek przez organizatora. Po wielu grach eliminacyjnych, stojących na bardzo dobrym poziomie, nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
I Dywizja - drużyna w składzie: Paweł Michalec(zdjęcie 2), Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Piotr Bajerski, Maciej Paszana zajęła II miejsce przegrywając w finale 5 : 3 z MOSW Choszczno, co w porównaniu z finałem w I edycji 10:2 jest bardzo dużym progresem naszej drużyny, tym bardziej,że grała tylko w 5 osobowym składzie, bez możliwości wymiany zawodników .

I miejsce MOSW Choszczno
II  miejsce UKS SET Kaniów
III miejsce Canoe Swarzędz
W II Dywizji udział brali juniorzy UKS SET w składzie: Bartłomiej Ryba(na zdjęciu 1), Dawid Wizner, Konrad Sobecki, Kornel Szkatulski, Dominik Starowicz, Filip Cwetler, Robert Podufalski oraz w drużynie U -21 Polska kobiet – 4 zawodniczki UKS SET Kaniów: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz(zdjęcie 3), Natalia Pacyga, Katarzyna Ciupak. Po obserwacji wielu zaciętych gier, szczególnie w meczach z kobietami (wygrana z seniorkami z Choszczna, wygrana o brązowy medal z Powiślem Warszawa) forma zawodniczek napawa optymizmem przed Mistrzostwami Europy. Ostatecznie w III edycji w II Dywizji:
I miejsce  UKS SET Kaniów
II miejsce Alyatus Litwa
III miejsce U-21 kobiet
III Dywizja to udział naszych najmłodszych zawodników w składzie: Monika Pacyga, Aleksandra Ciupak, Dominka Sojka, Gabriel Litwiński, Karolina Jonkisz, Mateusz Jonkisz. Również tej drużynie nie można odmówić zaciętości i zaangażowania w walce o każdą piłkę, ale zabrakło jej trochę szczęścia i zajęła ona IV miejsce przegrywając jedną bramką z Litwą w walce o brązowy medal .
W ostatecznej punktacji, po trzech edycjach Pucharu Polski nasze drużyny zdobyły:
W I Dywizji - srebrny medal (I – MOSW Choszczno, II UKS SET, III Canoe Swarzędz ).
W II Dywizji złoty medal i Puchar Polski - UKS SET Kaniów chłopcy, II miejsce U-21 kobiet w tym 4 zawodniczki z UKS SET Kaniów, III miejsce Powiśle Warszawa - kobiety.
W III Dywizji -brązowy medal - UKS SET Kaniów - drużyna mieszana (chłopcy i dziewczęta ) I miejsce MOSW Choszczno A chłopcy, II miejsce  MOSW Choszczno B chłopcy.