Startowaliśmy w Choszcznie i w Belgii

Utworzono: 02 lipiec 2013
Odsłony: 1705

W dniach 21-23.06.2013r. w Choszcznie odbyła się II edycja Pucharu Polski w kajak polo.
Nasi zawodnicy wystartowali w III dywizjach: w I kategorii seniorów, II kategorii kobiet i juniorów oraz w III w kategorii młodzików. Ogółem udział wzięły 23 drużyny z całej Polski oraz reprezentacja Czech.
Po zaciętych i bardzo licznych meczach eliminacyjnych nasi zawodnicy zajęli:
- w kategorii seniorów - III miejsce za MOSW Choszczno i Czechami, a grali w składzie: Paweł Michalec, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Maciej Paszana i Piotr Bajerski,
- w II dywizji nasza drużyna zajęła II miejsce za kadrą Polski seniorek przegrywając w finale jedną bramką, a występowała w składzie: Ryba Bartłomiej, Dawid Wizner, Sobecki Konrad, Szkatulski Kornel, Starowicz Krystian, Podufalski Robert.
W III dywizji bardzo dobrze spisali się najmłodsi zdobywając III miejsce za drużynami z Choszczna, wystepowali w składzie: Monika Pacyga,  Aleksandra Ciupak, Karolina Jonkisz, Litwiński Gabriel, Cebula Jakub.
Ostatnia edycja Pucharu Polski, która zadecyduje o ostatecznych miejscach w poszczególnych  dywizjach zostanie przeprowadzona w Kozienicach w dniach 19 - 21.07.2013r.
W dniach 27 - 28. 06. 2013 r. w Belgii rozegrany został III Puchar Europy w kajak polo. Udział w nim wzięli reprezentanci Polski, w której startowali również zawodnicy naszego klubu. W kategorii seniorów Paweł Michalec i Łukasz Pilarz – Polska zajęła VI miejsce, w U-21 mężczyzn Arkadiusz Pilarz – zajęli V miejsce, a w kategorii U - 21 kobiet nasze dziewczyny w składzie: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga ,Sandra Pilarz i Katarzyna Ciupak wywalczyły brązowy medal.
Od dzisiaj, tj. 2. 07. 2013 r. najmłodsi zawodnicy i juniorzy rozpoczęli zgrupowanie specjalistyczne w Choszcznie pod nadzorem Dariusza Pilarza. Ogółem w zgrupowaniu bierze udział 19 zawodników.