VII Międzynarodowy Turniej Kajak Polo za nami

Utworzono: 12 czerwiec 2012
Odsłony: 1864

Reprezentacje UKS Set Kaniów wzięły udział we wszystkich pięciu finałach VII Międzynarodowego Turnieju Kajak-Polo, który odbywał się w dniach 9-10 czerwca w Kaniowie.Zdjęcia w GALERII

W czterech spośród nich przeciwnikami byli zawodnicy i zawodniczki MOSW Choszczno, w ostatnim Team 1, czyli drużyna składająca się z Czechów i Nowozelandczyka.

Do udziału w VII Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo zgłosiło się 13 klubów i 30 drużyn w 5 grupach. Najsilniej obsadzona była grupa seniorów (12 drużyn) i - co bardzo cieszy - młodzików (8 drużyn).

Na najwyższym stopniu podium stanęła jednak tylko drużyna stanowiąca przyszłość naszego kajak-polo - młodziczki. Pokonały one drużynę MOSW Choszczno 6:2, a łupem bramkowym podzieliły się: Nikola Terpiłowska - 3, Monika Pacyga - 2 i Aleksandra Ciupak. Oprócz nich mistrzowski skład uzupełniały: Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Julia Sachmerda. Nikola Terpiłowska została królem strzelców w tej grupie.

Tak, jak wyraźnie zwyciężyły nasze młodziczki, tak też wyraźnie przegrali młodzicy. Mecz z MOSW Choszczno zakończył się naszą porażką 7:3. Wszystkie trzy bramki strzelił Dawid Wizner. Oprócz niego grali: Filip Hałas, Igor Hałas, Szary Karol i Monika Pacyga. Dawid Wizner został królem strzelców.

Juniorzy UKS Set Kaniów ulegli MOSW Choszczno w dogrywce, przez tzw. złotą bramkę. W przepisowym czasie wynik brzmiał 5:5. Nasza ekipa na 3 minuty przed końcem objęła prowadzenie 5:4, a na 8 sekund przed ostatnim gwizdkiem straciła bramkę dającą MOSW wyrównanie i w dogrywce lepsi okazali się zawodnicy z Choszczna. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Bartłomiej Ryba - 2, Filip Cwetler, Klaudia Sachmerda, Jacek Szary. Oprócz zdobywców bramek w składzie UKS Set byli: Pacyga Natalia i Oskar Dzida.

Seniorki uległy MOSW Choszczno 3:4. Nasza drużyna dzięki bramkom Marzeny Wali i Klaudii Sachmerdy prowadziła 2:0, później jednak zrobiło się 2:1, następnie Klaudia podwyższyła na 3:1, ale kolejne bramki zdobywały już doświadczone zawodniczki z Choszczna. W przypadku tej drużyny należy się bardzo cieszyć, ponieważ stanowiły ją w większości młodziutkie zawodniczki, a walczyły jak równy z równym z wielokrotnymi mistrzyniami Polski i reprezentantkami kraju. Oprócz Marzeny i Klaudii w drużynie wystąpiły: Sandra Pilarz, Natalia Pacyga, Monika Pacyga, Katarzyna Ciupak, Kamila Bujnicka. Wiele braw zebrała właśnie Kamila za znakomitą obronę własnej bramki.

Kiedy za kilka lat ktoś będzie wspominał finałowy mecz seniorów UKS Set z Team 1 (zawodnicy z Czech i Nowej Zelandii), to zapewne powie sobie: „Jak to się stało, nie wiem do dziś”. Bo też trudno wytłumaczyć sobie, jak prowadząc 3:0 można przegrać 4:5, a tak właśnie było w tym meczu. Borys Zubczewski, Paweł Michalec i Łukasz Pilarz byli autorami trzech pierwszych bramek, potem zrobiło się 3:2, następnie Borys Zubczewski podwyższył na 4:2 i na więcej naszych zawodników nie było już stać. Kolejne bramki zdobywali tylko zawodnicy Team 1. Naszą ekipę dopełniali jeszcze: Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Bolea Jorge (z Hiszpanii), Michał Banasiewicz.

Oprócz medali i pucharów dla najlepszych drużyn były wyróżnienia dla królów strzelców oraz najmłodszych uczestników i najmłodszych zdobywców bramek. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Dominika Sojka i Filip Hałas z rocznika 2002. Było także wyróżnienie dla najstarszego zawodnika, a został nim Bolea Jorge z drużyny UKS Set. Po zakończeniu dekoracji głos zabrał wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński i pogratulował gospodarzom tak pięknego obiektu, na jakim rozgrywany był VII Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo, a następnie wójt Artur Beniowski pogratulował zwycięzcom i organizatorom oraz zaprosił na kolejne turnieje do Kaniowa.