Sezon 2012 rozpoczęty

Wpis dodał: Jerzy Zużałek
Utworzono: 07 kwiecień 2012
Odsłony: 1744
W dniach 17-18.03.2012 zawodnicy UKS SET Kaniów otworzyli sezon kajak polo biorąc udział  w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo na Litwie. Drużyna nasza zgłoszona została do startu w grupie 1996 i młodsi, a tworzyli ją: Sachmerda Klaudia, Pilarz Sandra, Ciupak Katarzyna, Pacyga Monika, Ryba  Bartłomiej, Wizner Dawid.
Grupa ta spisała się bardzo  dobrze, wygrywając wszystkie swoje mecze w grupie eliminacyjnej jak i rozgrywkę finałową, zajmując ostatecznie 1 miejsce w tej kategorii.
Ze względu na to, iż był to start w ramach konsultacji startowej dla tej grupy (dofinansowanie ze Śląskiej Federacji Sportu ) zawodnicy startowali także w grupie seniorów, uzupełnieni przez kierowcę i zawodnika Łukasza Pilarza. W tej kategorii jej skład tworzyli: Sachmerda Klaudia, Ryba Bartłomiej, Wizner Dawid, Ciupak Katarzyna. I w tym wypadku nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, dzielnie stawiając czoła starszym i posiadającym większe umiejętności seniorom, kwalifikując się po eliminacjach do półfinałów. Zajęli IV miejsce zbierając przy okazji ogromne brawa za waleczność. Cel wyjazdu i konsultacji został w pełni osiągnięty. Opiekę nad drużyną  podczas tych zawodów sprawowała Katarzyna Pilarz. Zawodnicy mieli zapewniony bezpłatny transport oraz wyżywienie w drodze powrotnej, natomiast pozostałe koszty pokrywali rodzice startujących zawodników, co po raz kolejny jest godne podkreślenia i za co zarząd UKS Set Kaniów składa podziękowania.